Results for One Summer Vibes 2021


Elite Men, YoB 2002 or older 19+

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Gonzalez Ruson 6 Vct 01:39:48.5 21
2 Cremers Paul 3 TRI-BIKE Team 01:43:34.7 26
3 Maduro Imru 9 Cabritsqd Aruba 01:49:50.1 21
4 Gei Guion 94 CTD 01:52:00.0 25
5 ARIAS CARLOS 1 Aruba Indians MTB 02:02:05.7 29
6 Lee Kevin 8 FX-Aruba 02:02:05.8 30
7 Gomes Franklin 5 SFCC 02:04:25.9 35
8 Arrieta Camacho Fhelman Alberto 2 Parceros Trail Club 02:20:19.2 30
9 Koolman Kevin 7 CTD DNS 28

Junior Men, YoB 2003-2004 17-18

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Krozendijk Joshua 13 VCT 01:46:55.6 18
2 Tromp Sachiel 15 TRI BIKE 01:51:51.9 18
3 Walle Sean 16 Vct 01:55:00.0 17
4 Kelly Jaydon 12 Tribike Aruba 02:13:52.3 17
5 Montoya Farrens 14 Parceros trail club DNS 18

Masters Men, YoB 1991 or older Master A

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 De cuba Rodney 220 Criollo rabbits 01:52:19.0 35
2 Koevermans Joey 250 Endurance Center Aruba 01:57:00.8 31
3 Osorio Andres 265 TTSA 01:58:27.8 34
4 Tromp Farley 288 Fx 02:01:22.1 38
5 Anastacia Tristan 200 02:01:32.5 37
6 Wester Derryl 299 Criollo Rabbits 02:07:55.9 34
7 Moreno salas Yojander Paul 262 PArcero trail club 02:08:37.8 30
8 Henriquez Sontje 239 Hubada 02:09:04.2 39
9 Hoek Charles 241 Criollo Rabbits 02:09:26.1 37
10 giel jerwin 236 Crash Test 02:09:39.1 33
11 Tromp Josh 287 none 02:21:04.7 36
12 Arango Patino andres 201 Aruba Indians MTB 02:26:32.8 34
13 Kock Reugene 249 02:26:46.4 32
14 Pineda nivar Samuel 268 Shoko team 02:29:53.3 31
15 ovalles chaves Melvin 266 individual DNS 34
16 Nuijten Raymon 264 Individual DNS 37
17 Croes Leomar 215 DNF 37
18 Uzcategui Urbina Ramon Enrique 290 Shoko team DNS 38
19 Mansur Bancho 259 DNS 36
20 Canadulce Ivan Dario 211 Aruba Indians MTB DNS 33

Masters Men, YoB 1991 or older Master B

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Vrolijk Victor 298 Fx sports 01:44:18.5 40
2 Loefstok Lysander 255 Tech shack aruba 01:47:14.7 45
3 lopez jairo 256 shoko team 01:47:18.0 41
4 Franklin Leest 231 Tech shack 01:48:20.9 45
5 Bareno Ryan 205 CTD 01:49:26.1 43
6 Raymond Servani 276 Tech shack 01:50:52.6 41
7 Ras Carlos 274 team tech shack 01:52:44.0 42
8 Maduro Rodney 258 Fx 01:56:01.1 45
9 Fluonia Ferdinand 229 Tribike 01:57:03.0 43
10 Koolman Andre 251 Crash Test Dummies 01:58:27.7 43
11 Bisslik Robert 208 Individual 01:58:39.1 48
12 Rodriguez Hincapie Andres Felipe 278 shoko team 01:58:41.5 40
13 Rojo Echeverry Gueirin Alberto 279 Shoko Team MTB 01:58:58.6 47
14 Dirksz Ryan 224 Individual 01:59:11.2 41
15 Kelly Antonio 244 02:01:33.6 43
16 Coenraad Rothmar 214 Tri Bike 02:04:59.9 43
17 Lacle Ryan 252 FX 02:06:48.1 41
18 Vrolijk Franklin 297 Crash Test Dummies 02:08:40.1 40
19 de Nobrega George 222 Tech Shack 02:08:41.3 46
20 Hoek Jean 242 Criollo Rabits 02:09:26.1 45
21 Forero Jose Julian 230 Aruba Indians MTB 02:12:00.5 44
22 Pinzone Vecchio Simone V. 270 02:13:03.1 43
23 Vieira Oliver 294 WUNZDAG 02:13:31.0 40
24 de Bie Lennart 216 02:13:54.3 41
25 Halabi Ramsey 237 Individual 02:14:18.3 47
26 Ras Arthur 273 Tribike 02:14:36.3 48
27 Galeano Wveimar Alexander 232 Aruba Indians MTB 02:18:03.1 41
28 Bareno Rodney 206 Crash test dummies 02:18:15.5 48
29 Fernandez Jerusho 228 WUNZDAG 02:19:31.5 42
30 Rocco Alex 277 Bend Velo 02:20:40.5 48
31 Barreto Freddy 207 Shoko Team 02:20:42.8 47
32 RAS JEAN CARLO 275 No club 02:22:31.6 41
33 Romero Angelo 280 CTD 02:25:58.9 41
34 Pinzon Cristhian Giovanni 269 Aruba Indians MTB 02:28:16.6 41
35 Kelkboom Angelo 132 Hubada Cycling Team 02:28:19.9 43
36 Kelly Shaniro 246 Individual Rider 02:39:56.5 43
37 Snippen Marcel 284 03:07:29.1 47
38 Leest Franklin 253 Tech shack DNS 45
39 Every John 227 Act DNS 40
40 De Cuba Glenn 218 TTSA DNS 43
41 Ramirez Martinez Jose N 272 Shoko team Aruba DNS 48
42 Castano Albeiro 212 Paraceros Trail Club DNS 43
43 certuche ramirez carlos enrique 213 shoko team DNF 48
44 Gamarra Rivelino 233 DNS 46
45 Visser Jonathan 295 Team Tech Shack DNS 44
46 De Cuba Jose 219 Fx sports DNS 45
47 Donato Gerald 225 Criollo rabit DNF 42
48 Geerman Jayson 234 HCT DNS 40

Masters Men, YoB 1991 or older Master C

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Pietersz Tommy 267 Team TechShack Aruba 01:54:44.3 50
2 Bareno Robert 204 Crash Test Dummies 02:05:18.6 52
3 Vos Eddy 296 Hubada cycling 02:06:28.9 56
4 Dirksz Lucien 223 Aerodynamic Cycling Team 02:06:43.7 53
5 de Lange Remy 221 Criollo Rabbits 02:14:35.1 50
6 Camacho Eli Rodolfo 210 Paraceros Trail Club 02:26:48.7 56
7 Jimenez Alirio 243 Aruba Indians MTB 02:31:40.3 50
8 maduro Dolfi 257 Tribike Team 02:33:23.5 59
9 Tromp Teofilo 289 CTD 02:38:45.4 54
10 Meijs Joost 260 03:07:29.1 52
11 Haren, van Jan 238 tribike DQ 51
12 Lewis Shannon 254 Individual DNS 54
13 hoek aat 240 Tri bike DQ 56
14 Vandormael Paul 292 Tribiketeam DNF 52

Masters Men, YoB 1991 or older Master D

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Gei Florentino 235 Crash Test Dummies Cycling Team 02:30:03.1 63
2 Boots Piet 209 TriBike 02:36:53.9 62
3 Schlipken Croes Jorge 283 Tri Bike / DBC 02:42:08.4 65
4 van Romondt Brian 291 Tribike DNF 62
5 Ten thije Rene 285 Dbc DNS 60

Pre-Junior Men, YoB 2005-2006 15-16

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Tromp Axel James 28 SFFC 01:46:55.6 15
2 Burgos Joel 21 Velocity cycling team 01:55:11.1 16
3 Gonzalez Jurvin 23 San Fuego Cycling Club 02:04:25.9 15
4 Sotelo Richard 27 Sportzs 4 u 02:09:09.2 15
5 Koolman Jaydrick 25 San fuego cycling club 02:26:29.9 15
6 Winterdal Zane 30 Speedworx 02:31:23.2 16
7 Kock Ian 24 3:30:00.0 16

Beginners Men, YoB 2006 or older 15+

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Kelly Jayron 128 Tribike Aruba 01:15:50.8 15
2 Rijke John 148 01:16:50.8 39
3 Dirksz Rudy 114 Hubada cycling team 01:16:51.9 29
4 Carrera Carlos 107 CTD 01:17:00.1 42
5 Hollander Frank 124 FX 01:17:11.4 40
6 Trimon Richard 97 297runners 01:19:13.5 35
7 Jansen Randy 125 Individual 01:19:25.3 51
8 Ridderstap Odwin 146 Individual 01:20:09.6 34
9 Tromp Jsythan 96 San fuego 01:20:09.6 17
10 Ras Jeannick 145 Tri bike kids team 01:20:18.2 15
11 Ponson Nathan 143 01:22:47.9 34
12 Danje Russel 112 01:23:52.4 42
13 Angela Arwin 101 01:24:03.0 32
14 Kelly Eusebio gregorio 127 01:24:41.7 46
15 Angela Roberto 102 01:25:01.5 35
16 Rodriguez feo Jorge 149 Aruba Indians mtb 01:25:33.8 34
17 gomez riginald 121 01:26:15.5 33
18 Coffy Ramon 109 SFCC 01:27:05.8 44
19 Curie Glennrick 111 01:27:54.7 35
20 Geerman Joshual 117 San fuego cycling club 01:28:26.9 35
21 De palm Jeanuar 113 01:28:31.7 36
22 Moebin Rochmadi 138 CTD 01:28:32.9 42
23 Montoya Giovanny 139 Aruba Indians MTB 01:29:44.2 46
24 Vos Jason 92 01:30:24.2 29
25 Brink Arie 106 01:30:47.2 37
26 Uzcategui Angulo Kenneth Adrian 29 Shoko team 01:31:04.3 16
27 Montoya Hincapie Jason Alexander 140 Aruba Indians MTB 01:31:18.8 39
28 Schouten Phil 150 None 01:31:19.2 34
29 Hernandez Delwyn 123 Seroe Biento Boys 01:31:35.5 39
30 Lopez Ilan 134 01:31:43.4 38
31 Ridderstap Edgar indiomar 147 01:32:42.6 34
32 Landaeta Rajiv 133 01:34:04.7 37
33 Henriquez Elduard 122 01:36:11.3 37
34 Tromp Francisco 93 The Lone Ranger 01:40:31.1 51
35 Maduro Richard 135 N/a 01:40:38.5 33
36 Baccarani David 203 shoko team mountain bike aruba 01:41:01.5 36
37 Quiceno Juan Carlos 144 Aruba Indians MTB 01:42:46.7 54
38 Gomez Poy 120 01:43:46.5 32
39 Geerman Jeandre 118 San fuego cycling club 01:45:42.9 15
40 Mendez Jairzinho 137 Aruba Indians MTB 01:46:36.3 50
41 Werleman Gerald 91 San Fuego Cycling Club 01:50:06.1 34
42 Paesch Rubert 142 Biking Squad Aruba 02:30:19.0 59
43 Dorothal Kendrick 115 No club 02:31:13.7 32
44 Garcia Aneury 116 Aruba Indians MTB DNS 34
45 Sint Jago Sherman 99 Biking Squad Aruba DQ 37
46 Castillo Deiwy 108 VCT DNS 41
47 Werleman Carl 90 None DNS 36
48 Angela Elgene 103 DNS 26
49 Bremo Eduard 105 DNF 34

Elite Women, YoB 2002 or older 19+

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Snijder Jennifer 11 ACT 02:15:29.8 35
2 Oroczo Johana 32 Parceros Trail Club 02:51:10.0 44

Junior Women, YoB 2005-2003 15-18

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Jansen Rebecca 17 Hubada Cycling Team 02:11:24.5 16
2 Muffat-Meridol Loren 19 Tri bike 02:20:21.5 16
3 muffat-meridol tiffany 18 tri bike 02:46:51.7 16

Masters Women, YoB 1991 or older 30+

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Bisslik-Pina Zetsia 31 Individual 02:12:18.0 44
2 Ten thije Oda 33 Dbc DNS 59

Beginners Women, YoB 2006 or Older 15+

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 De cuba Mellisa 40 Individual 01:25:50.3 40
2 Villegas Melissa 59 tri bike 01:28:16.5 15
3 Jaramillo Louise-Bethe 45 01:30:43.9 30
4 Martinez Elejalde Marcela 50 Aruba Indians MTB 01:30:55.7 31
5 Vina Nayuska 60 Paraceros Trail Club 01:34:12.2 43
6 De cuba Mirlaine 39 Individual 01:34:13.4 28
7 Arguello Villamizar Genesis Harlley 36 01:36:13.7 30
8 Salazar Sandra 55 Shoko team 01:37:23.6 45
9 Saavedra Carolina 53 Aruba Indians MTB 01:37:39.7 43
10 Diez Isabel 41 Shoko team 01:39:59.2 42
11 Arends- Maldonado Glendeline 35 Hubada 01:42:06.9 38
12 Maduro Kim 49 01:42:50.0 42
13 saavedra cardenas luisa fernanda 54 indians mtb 01:42:54.4 40
14 Croes Svenja 38 Parceros Trail Club 01:43:30.5 31
15 Velez Paula Andrea 58 Shoko 01:43:31.7 43
16 Werleman Josmary 61 San Fuego Cycling Club 01:46:44.7 31
17 Aristizabal Castrillon Diana Lorena 37 Panthers 01:49:03.3 38
18 Maduro Yina 48 Biking Squad Aruba 02:29:42.7 44
19 Arango Patino Sandra 34 Aruba Indians MTB DNS 32
20 Sanchez Leidy 56 indios MTB DNS 34
21 Winterdaal Adriane 89 Hubada Cycling aclub DNS 30
22 Paesch Ruyenne 51 Biking Squad Aruba DQ 32