Results for Aruba Dolphins Open Water


1K 8 and under Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Manchani Aaradhya 738 Mijn-zwemschool (duncan) 00:39:54.6 8
2 johnson ziva 726 Giants 00:40:31.5 7

1K 9-10 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Santiesteban Leandro 753 Stingray Swimming 00:20:27.9 9
2 Winterdal Jaythan 87 Aruba Dolphins 00:21:48.8 10
3 Bisslik Roma 57 Aruba Dolphins 00:22:13.5 10
4 Croes Enzo 61 Aruba Dolphins 00:24:24.6 9
5 Vrolijk Adreon 82 Aruba Dolphins 00:25:18.0 9
6 Houtman Owen 722 Aruba Dolphins 00:28:29.0 9
7 Odor Javen 740 Giants 00:28:30.9 10

1K 9-10 Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Gerrel D-Leylah 716 Stingray 00:22:02.7 10
2 Stuut Jayla 755 Aruba Dolphins 00:23:45.0 9
3 Samson Celine 752 Giants Aquatics Aruba 00:24:42.0 10
4 Croes Zivah 64 Aruba Dolphins 00:24:43.7 10
5 Ras Alyssa 744 AquaGiants DNF 9

1K 11-12 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Van Loon Ocean 760 Stingray 00:15:53.4 12
2 De Sousa Fernandes Perna Jeon Alric 68 Sportsz 4 U 00:19:50.3 11
3 Bakmeyer Ian-Zion 56 Giants Aquatics 00:19:52.6 11
4 De Weever Caleb 69 Aruba Dolphins 00:20:28.7 12
5 Cunha Ethan 65 Aruba dolphins 00:23:04.2 11
6 Geerman Zaniel 715 Stingray Swimming 00:25:14.9 11
7 Flanegien Gideon 713 Giants 00:25:15.9 11
8 Lalwani Deepesh 733 Giants 00:28:16.9 11
9 Hernandez Justin 720 Giants 00:28:29.8 12
10 Purushotamdas Aryan 743 Duncan DNF 11

1K 11-12 Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Lacle Genisis 732 Aruba Dolphins 00:17:52.2 12
2 Estrada Aliyah 709 00:18:21.5 12
3 Schwengle Kailani 754 00:18:38.9 12
4 Kock Eva Marie 729 stingray swimming club 00:19:11.2 11
5 Lampe Czyaleah 734 sting ray 00:19:50.3 11
6 Kock Iyona 728 Giants Aquatics Aruba 00:21:49.4 12
7 Danje Xiara 66 Aruba Dolphins 00:21:53.9 11
8 Beke Daenah 58 Giants 00:23:46.9 11
9 Engelhart Zoe 706 Giants 00:23:50 11
10 Rasmijn Sangely 746 Giants Aruba aquatics 00:23:55 11
11 Pelger Aletta 741 Aruba Dolphins 00:24:38.3 12
12 Webb Amy 84 Aruba Dolphins 00:25:15.4 12
13 Bregita Elize 60 Aruba Dolphins 00:31:42.7 11

1K 13 and older Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Winterdal Jayrick 86 Aruba Dolphins 00:15:52.3 13
2 Gregory Wernet 72 Sports 4 u 00:16:47.0 14
3 Croes Ian 63 The Stingray 00:16:52.4 13
4 Werleman Bradley 85 ARUBA DOLPHINS 00:17:33.1 14
5 Arends Luis-Mario 55 Giants 00:18:39.7 13
6 VEGA VALBUENA BERNARDO 81 ARUBA DOLPHINS 00:18:57.3 13
7 Angela Carsten 438 Aruba Dolphins 00:19:12.0 19
8 Marcano Castro Julio 739 Palm Beach Sharks 00:19:50.4 32
9 Bisslik Ryel 59 Aruba Dolphins 00:21:52.8 13
10 Dylan Maduro 705 Giants 00:25:19.9 14
11 Farro Aldrick 71 Aruba Dolphins 00:25:24.9 52
12 Lopez Julian 735 00:27:00.9 53
13 Houtman Tristan 721 Aruba Dolphins 00:28:19.9 13
14 Tieleman Franciscus 758 irish cofee swimming 00:29:29.7 55
15 Gonzalez Francisco 719 irish cofee swimming 00:30:00.0 56
16 johnson rj 723 Giants 00:40:39.9 41
17 Doe Erick 70 DNS 53
18 Kelly Giovanni 727 Unattached DNS 47

1K 13 and older Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Farro Liv 712 Aruba Dolphins 00:16:00.9 14
2 Robinson Celine 748 Aruba Dolphins 00:16:51.3 14
3 Vrolijk Shandra 83 Aruba Dolphins 00:19:51.0 13
4 Montilla Rodriguez Mileishka 74 Giants Aquatics Aruba 00:19:51.4 13
5 Romero Skylari 750 Stingray 00:20:07.2 15
6 Ponson Hailey 742 Stingray 00:20:26.5 16
7 Koolman Maria veneranda 730 Aruba dolphins 00:22:03.7 14
8 Romero Valentina 749 Aruba dolphins 00:23:29.0 15
9 Koolman Elizabeth 73 Aruba dolphins 00:23:33.7 13
10 Maduro Kiani 737 00:24:10.0 19
11 Dubero Alyssa 704 Giants Aquatic Aruba 00:24:35.0 13
12 Rincones Xenia 747 Giants Aquatics Aruba 00:24:48.3 13
13 Tromp Cianna 759 Aruba Dolphins 00:25:19.0 15
14 Antersijn Elizien 54 Aruba Dolphins 00:26:08.0 14
15 Geerman Elisha 714 Sportsz 4 U 00:28:10.5 14

3K 13-14 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Gibson Bobby 26 Aruba Dolphins 00:43:39.0 13
2 FERNANDES PERNA INALD 24 GIANTS AQUATICS 00:47:24.8 14
3 Jansen Christiaan 29 00:50:44.2 14
4 Danje Tristian 22 Aruba Dolphins 00:51:21.7 13
5 Bislik Kenneth 14 N/A DNF 14

3K 13-14 Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Tromp Anezka 45 Stingray swimming 00:51:29.2 14
2 Martis Anaisa 40 Sportz4u 00:52:49.6 13

3K 15-17 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Farro Arvid 23 Aruba Dolphins 00:44:44.7 16
2 Kock Gavin 32 Stingray swimming 00:46:19.2 15
3 Larez Carlosjavier 37 Stingray 00:47:53.5 16
4 Blijden Clarence 15 STINGRAY SWIMMING 00:48:06.4 16
5 Gomez Ramos Santiago 28 Aruba Dolphins 00:48:58.6 17
6 Keetlaer Daan 31 Aruba Dolphins 00:52:13.1 15
7 Dabian Yeshua 21 Stingray Swimming Club 00:54:38.7 15
8 Chan Hau Yan 17 Giants 00:56:11.0 15

3K 15-17 Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Bakmeyer Vera-Elise 13 Giants Aquatics 00:53:09.4 15
2 Tromp Avigayle 44 Stingray 00:54:34.6 16
3 Larez Giancarla 36 Stingray 00:58:09.1 15
4 Alvarez Mira Mary-Lenne 12 Giants Aquatics Aruba 01:01:20.9 16
5 Boekhouwer Kyara 16 Giants 01:05:38.5 15

3K 25-34 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 koolman doddy 34 sports 4 u 01:13:14.3 29
2 Law Delon 38 H2-O swimming club Aruba 01:16:37.5 25

3K 25-34 Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Croes Mariah-Elise 20 - 01:01:56.7 26
2 La Torre Tiziana 35 Aruba Dolphins 01:02:01.4 29
3 van Romondt Andreina 47 Aruba Dolphins 01:08:36.9 34
4 Ras Gabrielle 42 H2-O Swimming club Aruba 01:10:47.8 28

3K 35-44 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Gomez Francis 27 individual 01:04:20.6 43
2 Zaandam Andre 53 Aruba Dolphins 01:05:37.3 38
3 Werleman Carl 50 01:07:28.7 36
4 Vieira Oliver 49 Unattached DNS 40
5 Rellum Rashidi 43 Unattached DNS 37

3K 35-44 Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 van Grinsven Emilie 46 Aruba Dolphins 00:57:20.7 35
2 Alberts Jill 11 - 01:02:04.0 39
3 Kok-Bolluijt Carla 33 Unattached 01:03:00.3 44

3K 45-54 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Martinez Dennis 39 Unattached 00:55:21.1 46
2 Oleana Augustin 41 Aruba dophins 01:02:34.8 49
3 Wolff Franklin 51 Palm Beach Sharks 01:04:10.3 54
4 Figaroa Franson 25 Unattached 01:06:50.4 47
5 Johnson Ted 30 - 01:12:36.8 46

3K 55 and older Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 cramer armand 19 Orcas 01:04:27.5 56
2 Chan Tak W. 67 01:06:00.9 57
3 Yee Kevin 52 H2-O swimming club Aruba 01:29:24.6 55
4 Cheng Johnny 18 Unattached DNS 56
5 Verwater Cees 48 Unattached DNS 61

5K 15-17 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Dirksz Braynsly 5 Aruba Dolphins 01:11:18.6 15
2 Croes Jaydon 3 Stingray Swimming 01:12:24.9 15
3 Fun Ronald Paul 6 Aruba Dolphins 01:16:45.9 16

5K 25-34 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Bisslik Jean 1 Aruba Dolphins 01:21:20.1 34
2 Goedgedrag Armando 8 Aruba Dolphins 01:21:21.9 32
3 Geerman Joshua 7 Aruba Dolphins 01:27:36.5 32

5K 35-44 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Croes Deaxo 2 Aruba Dolphins 01:24:12.8 43
2 Werleman George 10 Aruba Dolphins 01:25:28.9 42

5K 45-54 Men

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 den Dunnen Bernard 4 irish cofee swimming 01:41:40.6 53

10K 0-99 Women

Last Name First Name BIB Number Club Race time Age
1 Schwengle Britta 9 Aruba Dolphins 02:24:32.7 17